0232 445 78 25 0 505 948 84 50 info@altiparmakhukuk.org

Hakkımızda

Av. Cem ALTIPARMAK


1999 yılından bu yana İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapan Cem ALTIPARMAK, lise öğrenimini İzmir Atatürk Lisesi’nde; Gazi Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi'nde başladığı üniversite öğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Avukatlık stajının ardından, ağırlıklı olarak idare hukuku, özel hukuk ve ceza hukuku alanında avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.

2010-2012 yılları arasında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi'nin Uluslararası Ceza Mahkemesi Koordinatörü olarak görev almıştır. UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) tarafından desteklenen çevre projelerinde izleme ve değerlendirme uzmanı olarak görev yapmıştır. Çevre ve ekoloji mücadelesi içinde yer alan sivil toplum örgütlerinin hukuki savunuculuk kapasitelerinin arttırılmasını amaçlayan projelerde koordinatörlük ve danışmanlık görevi yürütmüştür ve kamu otoritelerinin kent ve çevre alanındaki hukuka aykırı uygulamaları sonucunda mağdur olan yurttaş gruplarına hukuki destek sağlamak amacıyla kurulmuş olan savunuculuk gruplarında üye olarak yer almıştır.

Türkiye Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu'nda üç dönem boyunca görev alan Cem ALTIPARMAK, halen İzmir Barosu Kent ve Çevre Komisyonu üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Av. Özlem ALTIPARMAK


1999 yılından beri İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapan Özlem ALTIPARMAK, lise öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde, üniversite öğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Hukuk Fakültesini bitirmesinin ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Özel Hukuk Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başlamış ve devamında Ege Üniversitesi Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yapmıştır.

1999-2003 yılları arasında, sırasıyla Vakıflar Bankası Ege Bölge Hukuk Müşavirliği'nde ve Yaşar Holding A.Ş. bünyesinde kadrolu avukat olarak görev yapmıştır. 2003 yılından itibaren serbest avukat olarak çalışmaya başlayan Av. Özlem ALTIPARMAK, 2006-2010 yılları arasında Uluslararası Ceza Mahkemesi Koalisyonu Koordinatörlüğü ve Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şube Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

2010-2017 yılları arasında merkezi İsveç'te bulunan Raoul Wallenberg İnsan Hakları ve İnsancıl Hukuk Enstitüsü'nde Kıdemli Program Sorumlusu olarak çalışmış ve bu program kapsamında Türkiye'de avukat, hakim, savcı, polis ve akademisyenlere yönelik insan hakları eğitimi ve araştırmalarının güçlendirilmesi faaliyetlerinin koordinasyonunu sağlamıştır. Ayrıca kadın, toplumsal cinsiyet, engelli hakları ve insan hakları alanındaki pek çok proje ve eğitim programında danışman ve eğitimci olarak yer almıştır. Çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR 2019 ©
Powered by