0232 445 78 25 0 505 948 84 50 info@altiparmakhukuk.org

İllegal

Yaşam sadece hukuktan ibaret değil. Hayatlarınıza bir anlam yüklemek için ihtiyaç duyacağınız tek şeyin ders kitaplarınız ve mesleki kariyeriniz olduğunu düşünürseniz, büyük bir hata yapmış olursunuz. En az okumak kadar gezmenin de insan ruhunu terbiye ettiğine inanmanız gerekir. 

Gezi derken elbette satın alınan turlardan değil, çantanızı sırtınıza vurup, bilmediğiniz bir ülkede yeri, yolu, izi kendiniz bularak gezmekten bahsediyoruz. Biz de bu ruh haliyle on yılı aşkın bir süredir Hindistan'dan Balkanlara, İran, Suriye, Lübnan'dan İskandinav ülkelerine, kuzeyinden güneyine Amerika kıtasında, Afrika'da dolaşıp duruyoruz.

Hukukun alengirli yollarından vakit bulup da avukatlar gezmeyi nasıl becerir diye merak ederseniz, son gezi blogumuza uğrayıp, bir soluklanmanızı tavsiye ederiz:) 

80'lerde Cem Karaca'nın, Ajda Pekkan'ın yurtdışına 'açılmasıyla' ilgili olarak, '-Süperstar, megastar; Edirne'den sonra kim star?' diye ettiği bu laf, Güney Amerika gezimizin sloganı oldu. Kendimizi özel hissettiğimiz korunaklı odalarımızdan, kentlerimizden ve de nihayetinde 'Edirne'deki sınır kapımızdan' çıkıp pasaportumuzun ve cüzdanımızdaki paranın açabildiği kapılardan içeri girmeye çalıştık. Umarız yazdıklarımız bizden önce gidenlere, keyifle geçirdikleri günleri hatırlatır ve gidip döndükleri bu yollarda tanıklık ettiklerini bir de bizim gözümüzle görmekten keyif alırlar. Henüz gidemeyenler ve gitmek isteyenler içinse, dileriz yazdıklarımız yol gösterici ve hatta ilham verici olur. Şimdi soruyoruz: 'Edirne'den sonra kim star?' 

http://edirnedensonrakimstar.blogspot.com

 

 

 

TÜM HAKLARI SAKLIDIR 2019 ©
Powered by