0232 445 78 25 0232 445 78 25 info@altiparmakhukuk.org

Doğa Mücadelesi ve Hak İhlallerinde BM Özel Prosedürlere Başvuru Rehberi

'Doğa Mücadelesi ve Hak İhlallerinde Birleşmiş Milletler Özel Prosedürlere Başvuru Rehberi'ni hazırlamış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Konuya ilişkin Doğa Derneği duyurusu için: 

Doğa mücadelesi ve hak ihlallerinde Birleşmiş Milletler mekanizmalarının nasıl kullanılabileceğini gösteren rehberimiz yayında!
Doğayla birlikte yaşamı yok edilenler ve doğayı savunurken yaşanan hak ihlalleri için Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’ne başvuru yapılabiliyor. Yaşam alanlarını ve doğayı tahrip eden projelere, yanlış uygulamalara ve yaşanan hak ihlallerine karşı destek alınabilecek uluslararası prosedürlerden biri olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Başvuru Mekanizmaları, insan hakkı ihlallerini gerekçe göstererek savunuculuk çalışmalarına destek oluşturuyor.
Doğa Derneği Hukuk Danışmanı Av. Özlem Altıparmak’ın Etkiniz AB programı desteğiyle hazırladığı rehber, doğa tahribatı nedeniyle yaşanan insan hakları ihlallerinde başvuru yöntemini açıklıyor ve bu mekanizmaya başvurmak isteyen kişi ve kurumlara yol gösteriyor.
Herkesin erişimine ücretsiz olarak açık olan rehbere ulaşmak için: 
https://altiparmakhukuk.org/BMBasvuruRehberi

TÜM HAKLARI SAKLIDIR 2019 ©
Powered by